А ви знали що...
що гормони, котрі є в організмі і пов’язані місячним циклом, керують їхнім сексуальним (і навіть чуттєвим) життям. Протягом цього циклу кількість гормонів змінюється майже кожного дня, а це не лише впливає на зміну настрою, але й на ставлення до протилежної статі. Добре знати про такі гормональні вагання, тоді можна заздалегідь планувати – або романтичну вечерю у двох, або звичайний вечір перед телевізором.
Гормональна стратегія. З погляду природи початкова і головна функція жінки в цьому світі полягає в одному – продовженні людського роду, тобто народженні дитини. І зовсім неважливо, чи ти бізнес–леді, чи ти домогосподарка, самотня чи одружена – щомісяця твій організм продукує готову до запліднення яйцеклітину. Якщо до запліднення не дійде, видаляє її. І готує наступну. І під цей процес налаштоване усе тіло. Тому і змінюється твій настрій та апетит на секс.
Найкращий час для кохання. Під час першої половини циклу в жіночому організмі переважають естрогени, які виробляють яйники. Вони керують нашою плодовитістю – регулюють продуктивність яйників, пробуджують бажання працювати. Це їм жінка завдячує добрим самопочуттям і ... бажанням кохатися! Саме тоді увесь світ належить їй! Збільшується вразливість твоїх відчуттів, зокрема сприйняття запахів. Твій запах є надзвичайно жіночий, через це ти неймовірно цікава чоловікам. Маєш охоту на близькість і тебе не треба довго вмовляти на секс. Любов буде джерелом сатисфакції. Завдяки естрогенам можеш сподобатися чоловікові своєю блискучою пам’яттю чи вразити співрозмовника під час дискусії. Оскільки естрогени стимулюють ділянку, яка відповідає в головному мозку за т.з. короткотривалу пам’ять. Що почуєш чи дізнаєшся – відразу запам’ятаєш. Це добрий час для навчання перед складанням важливого іспиту.
Темний бік естрогенів. На жаль, діяльність естрогенів має і свої мінуси. Твоя орієнтація в просторі є в такі моменти ненайкращою. Коли перебуваєш в новому місці потребуєш більше часу, аби знайти правильний вихід. Якщо купуватимеш меблі або фіранки до кімнати – краще користуватися сантиметровою стрічкою. Вимірювання на око точно тобі не вдасться – штори виявляться закороткими, а диван не поміститься у кімнаті.
Сексуальна вершина. У чотирнадцятий день циклу з яйника виходить дозріла яйцеклітина, готова до запліднення вона починає мандрівку в напрямку матки. Слизова оболонка, яка покриває стінки матки відчутно грубшає, а завагітніти в цей час найлегше.
Час овуляції є на межі, коли „панують” естрогени чи керує прогестерон. Кілька днів переживаєш панування естрогенів і відчуваєш власну привабливість. Одночасно в крові є найвищий рівень тестостерону – гормону, котрий викликає сексуальні бажання. Щоразу сильніше зростає твій апетит на секс. Від сексу отримуєш найбільше задоволення.
Цей стан утримується ще кілька днів по овуляції, після цього естрогени і тестостерон віддають владу прогестеронові. Зауваж – твоя шкіра вже не така оксамитова. Можуть з’являтися прищики, зокрема, шкіра починає жирніти. Мусиш бути готовою, що в другій половині циклу тобою керуватиме, менш приємний жінці, прогестерон.
Затьмарення над ліжком. Головне завдання прогестерону сприяння розвитку заплідненої яйцклітини і її безпечне влаштування в матці. З цією метою прогестерон знижує опірність – аби жіночий сильний організм не трактував яйцеклітину, як чужородне тіло і не виштовхав чи, бодай, поранив її. Тому зараз мусиш ретельно дбати про своє здоров’я і уникати контактів з хворими. Якщо зустрінеш когось із застудою, можеш легко отримати нежить. Якщо маєш схильність до герпесу, він може з’явитися на твоїх вустах. Ти вже не є задоволеною життям і собою. Ще відповідаєш на ініціативу партнера, але своєї вже не виявляєш і на 24 день циклу хочеш, аби тобі просто дали спокій.
Переваги прогестерону. На щастя, прогестерон не є абсолютно жахливим. Завдяки йому покращується відчуття відстані та просторова уява. Якщо любиш прогулянки в лісі, зараз найкращий час для цього – на загубишся навіть у не– знайомому лісі і без проблем знайдеш маленький магазин, про який тобі розповідала приятелька.
Час на притуляння. Остання фаза місячного циклу зможе добряче тобі нагадати про себе. Це виглядає так, наче природа мстить тобі, що ти не завагітніла! Рівень прогестерону починає падати. Ти буваєш незібрана, маєш проблеми з концентрацією. Настрій коливається між дуже добрим і злим. Тобі вдається розплакатися без причини, або зірватися на крик. Клітини організму затримують воду, можеш набрати до 2–х кг зайвої ваги. Зовсім не маєш бажання кохатися, але прагнеш ніжності, хочеш притулитися і заснути, або просто подрімати. В такий період мусиш дбати про себе і робити собі щось приємне. Якщо болить спина або живіт – це звістка про місячні, котрі не за горами. Це кінець одного і початок іншого циклу. Гормони починають забави з початку.
1–5 день – період місячних. Рівень естрогенів є низький, просторова уява активна і цікава, але самопочуття ненайкраще. Можеш втратити вагу, оскільки твої клітини вже не затримують воду.
6–10 день. Рівень естрогенів зростає, аби на 10 день досягти вершини. Почуваєш себе добре, чоловіки звертають на тебе увагу. Добре самопочуття полегшує нав’язування нових знайомств та романів. Ти швидка, маєш добру пам’ять, твоя шкіра немає жодних зауважень.
11–14 день. Рівень естрогенів є все ще високий. Настрій чудовий, почуваєш себе гарною і мудрою. Це час на кохання! Добра пора для складання іспитів або приготування складних проектів.
14 день – овуляція. Це вершина циклу. До високого рівня естрогенів додається підвищени й рівень тестостерону. Секс ніколи не здавався тобі таким досконалим, як під час овуляції і кілька днів після неї.
15–20 день. Рівень естрогенів починає повільно спадати. У найближчі дні зростатиме рівень прогестерону. В твоїй крові є доволі багато окситоцину, який робить тебе дуже вразливою на дотики. Це в свою чергу, сприяє тому, що ти є неперевершеною коханкою і отримуєш від сексу дуже багато задоволення.
21–25 день. Рівень прогестерону досягнув максимуму. Твій настрій пішов „гуляти”, ти плаксива, дратівлива і маєш схильність до хандри. Можеш набрати вагу. При такому стані, очевидно, що охоти на секс не маєш.
25–28 день. Рівень прогестерону починає падати. Організм готується до менстурації. Це найважчі дні в циклі. Самопочуття жахливе. Твоє тіло близько двох днів затримувало воду і зараз здається спухлим, живіт твердий і надутий. Все тебе дратує, на секс взагалі не маєш бажання. Так триватиме до 28 дня – першого дня місячних, котрі принесуть біль в животі та спині, але разом з тим позбавлення від впливу прогестерону, який мордував тебе майже тиждень.